Copyright 2015 Tuti.lt

Sudėtingo slaptažodžio ir saugesnės paskyros kūrimas

Slaptažodis – vienintelė ir pati svarbiausia Jūsų apsauga.Yra keletas taisyklių slaptažodžio sukūrimui:

1. slaptažodį turi sudaryti mažiausiai 6 simboliai,
2. galima naudoti raides, skaičius, simbolius,
3. prisiminkite, slaptažodžio sudarymui turi įtakos didžiosios ir mažosios raidės - JaPe1975 ir jape1975 yra du skirtingi slaptažodžiai!
4. nerekomenduojame naudoti lengvai atspėjamus slaptažodžius, tokius kaip „123456”, „slaptažodis“, „qwe123” ir taip toliau.
5. norėdami apsaugoti savo duomenis, slaptažodžio sudarymui niekada nenaudokite savo vardo, pavardės, slapyvardžio, paso numerio, gimimo datos,
6. rinkdamiesi slaptažodį, paspauskite ant varnelės kokiu simbolius norite naudoti savo slaptažodyje, toliau pasirinkite kokį slaptažodžio ilgį pageidaujate turėti,
7. po slaptažodžio generavimo patariame išsisaugoti jūsų naująjį slaptažodį. Tai galite padaryti užsirašant jį ant popieriaus, išsisaugant kompiuteryje, telefone arba USB atmintinėje.
8. patariame naudoti kelias saugojimo vietas esant nenumatytiems atvejams: kompiuterio gedimui, telefono arba USB rakto pametimo atvejams.
9. rekomenduojama slaptažodžius keisti kas 10 savaičių.
10. savo slaptažodžiuose nenaudokite pašto kodų, namų numerių, telefonų, gimimo datų, asmens tapatybės kortelių numerių, socialinės apsaugos numerių ir pan.


Svarbu laikytis šių taisyklių:

Niekada neatskleiskite savo slaptažodžio kitiems asmenims. Nesirinkite pernelyg paprasto slaptažodžio.
Jeigu pasinaudojote kitų asmenų kompiuteriu, visada darbo pabaigoje spauskite „Išeiti“ ir nesaugokite slapukų interneto naršyklėje.
Jeigu manote, kad kažkas sužinojo Jūsų slaptažodį, pakeiskite jį.
Nenaudokite panašių slaptažodžių registracijai skirtinguose tinklapiuose. Tokiais atvejais gali atsitikti taip, kad slaptažodžiai bus lengviau nulaužti, o Jūsų slaptažodis ir asmens duomenys panaudoti neteisėtai.